Pobierz: Konferencja

mp3  64 min. 11 MB

 

Pobierz: Niedzielne ..

mp3  22 min. 4 MB

2008.04.26 Konferencja Wyruszyc w dal - Jasna Góra

2008.04.26 Konferencja  Wyruszyć w dal by wrócić do samego siebie - Jasna Góra

72 Ogólnopolska Pielgrzymka Akademicka na Jasną Górę

... zakończyła się. Pozostały jednak niespokojne i poruszone serca uczestników. Jeśli chciałbyś przeżyć choć namiastkę tego co działo się 26 kwietnia w Częstochowie powędruj z nami ...

 

    Jadąc na tą pielgrzymkę sądziłem że będzie to kolejna - podobna do wszystkich innych - wyprawa na Jasną Górę. Posłuchamy niezbyt fascynujących pogadanek na oklepane tematy. Pomyliłem się jednak i to bardzo!
    Sobotnie spotkanie rozpoczęła konferencja ks. Piotra Pawlukiewicza, który mówił o tym jak bardzo pogubieni jesteśmy, jak stwarzamy sobie swój własny świat i myślimy, że wszystko pójdzie po naszej myśli. Cisza i wsłuchanie w słowa kapłana w bazylice Jasnogórksiej pokazywały jak bardzo głębokich problemów dotykała ta konferencja. Ks. Piotr "przywalił" w sam fundament naszych fałszywych mniemań o świecie i o wierze, w nasz bunkier na środku pustyni, z którego bombardujemy innych... Ja także czułem, że słowa które wybrzmiewały w bazylice odnosiły sie właśnie do mnie, do mojego życia, do mojego zagubienia, do moich relacjiW dniach 25-27 kwietnia 2008 odbyła się 72. Ogólnopolska Pielgrzymka na Jasną Górę. Krakowskie duszpasterstwa były w niej odpowiedzialne za oprawę Mszy Św. "na wałach" sanktuarium.

Wpisał Marek Jabłeka  Konferencja „Wyruszyć w dal, by wrócić do samego siebie”

Pobrane ze stron ks. Piotra

Niedzielne pielgrzymowanie