Pobierz: Nauka 1

mp3  43 min. 15 MB

Pobierz: Nauka II

mp3  27 min. 9 MB

Pobierz: Nauka III

mp3 34 min. 12 MB

2010.03.5-8 Polska Misja Katolicka Hamburg

2010.03.5-8 Polska Misja Katolicka Hamburg

W dniach 5-8 marca 2010 r. przebywał w naszej misji ks. dr Piotr Pawlukiewicz, duszpasterz polskich parlamentarzystów oraz profesor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Warszawie.

W piątek spotkał się z młodym pokoleniem naszej parafii. W słowie skierowanym do nich mówił o dojrzałym chrześcijaństwie; wiara musi się zmieniać, powinna dojrzewać – jest to proces dynamiczny. Podczas mszy św. niedzielnych głosił homilie wprowadzające nas w głębsze przeżywanie okresu wielkopostnego. Słowo Boże skierowane do nas było tak interesujące, że przybyły do nas Gość uległ namowom i spotkał się z parafianami dodatkowo w poniedziałek. Wówczas, w poniedziałkowy wieczór, przy wypełnionym tłocznie kościele, ks. dr Pawlukiewicz rozwijał podczas kazania myśl „o powrocie do samego siebie”. Kto nam może powiedzieć, kim jesteśmy? Może to uczynić Bóg, lecz trzeba się w Niego wsłuchać. Trzeba uznać prawdy Boże, wrócić do początków żeby odnaleźć samego siebie.

Trzeba nadmienić, że spotkania z ks. dr. Pawlukiewiczem cieszyły się wśród Polonii hamburskiej wielkim powodzeniem. Zainteresowanie naukami było tak duże, że niektórzy słuchacze przybyli na nie z odległych o ponad 100 km miejscowości. Ks. proboszcz dr Jacek Bystron dziękując za przybycie dostojnemu Gościowi wyraził nadzieję, iż nie jest to ostatnie spotkanie i w niedalekiej przyszłości Ksiądz Profesor przyjmie ponowne zaproszenie do naszej misji.

PMK

 

I. Spotkanie dla młodego pokolenia

II. Nauka w czasie niedzielnej Mszy św.

III. Nauka poniedziałkowa