Pobierz

mp3  57 min. 40 MB

2011.05.29 Zyc czy wegetować - Warszawa

2011.05.29   Żyć czy wegetować - Warszawa

Już od 2009 roku w przepięknym, drewnianym kościele Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Borkowskiej 1 w Starej Miłosnej, organizowane są  cykliczne, cieszące się dużym zainteresowaniem spotkania - Konferencje dla „dorosłych”. 

Duszpasterze tej Parafii ( ks. Krzysztof Cyliński i ks. Michał Dziedzic)  zapraszają znanych i ciekawych ludzi – zarówno księży jak i osoby świeckie – którzy poruszają interesujące i czasem trudne tematy związane z wiarą w Boga, jej świadomym przeżywaniem, pogłębianiem oraz związkami z różnymi dziedzinami życia. W ramach tej bardzo cennej inicjatywy odbyło się już kilkanaście spotkań dotyczących m.in. wspólnotowej natury Kościoła, hierarchii wartości, właściwego przeżywania kobiecości i męskości, relacji małżeńskich i rodzinnych, naprotechnologii , istoty wychowywania, sposobów pogłębiania relacji z Bogiem,  odwadze wyznawania wiary, współczesnych zagrożeń wiary i człowieka.  Konferencje są  nagrywane i dostępne na płytach (do nabycia w Parafii).

Najbliższe spotkanie odbędzie się w niedzielę 29 maja o godz. 19.00. Gościem będzie już po raz kolejny ks. Piotr Pawlukiewicz- znany i ceniony rekolekcjonista, autor popularnych książek, głoszący kazania dla studentów w akademickim kościele Św. Anny w Warszawie oraz kazania w kościele Św. Krzyża podczas Mszy św. transmitowanych przez radio.  Spotkania zatytułowane będzie „Żyć czy wegetować”.

 info