2013.10.04-06 FCH lodz

2013.10.04-06 XII Forum Charyzmatyczne w Łodzi

 

W Łodzi zakończyło się XII Forum Charyzmatyczne, w którym wzięło udział blisko 2500 osób z całej Polski.

Niektórzy uważają, że największym kłamstwem, które „sprzedaje” nam zły duch jest to, że on nie istnieje – wtedy skupiamy się na tym, by udowodnić, że jest inaczej. Jednak tym, w co jest nam uwierzyć najłatwiej, a działa na nasze życie najbardziej destrukcyjnie, jest kłamstwo, że Bóg nie jest dobrym Ojcem.

Wtedy zamiast kontemplować Boga – karmimy się złem. I nawet my, ludzie wierzący, mamy problem by zaufać Bogu do końca, by pragnąć pełnić Jego wolę w każdej sferze życia – usłyszeliśmy w konferencji o. Remigiusza Recława SJ podczas XII Forum Charyzmatycznego, które odbyło się w Łodzi w dniach 4-6 października br. pod hasłem „Ojciec”.

Z tym tematem zmierzyli się także inni mówcy, nie tylko ukazując oblicze miłosiernego Boga, który przytula i bierze na kolana, który daje poczucie bezpieczeństwa, a nie grozi palcem, ale także wskazując, jakie cechy powinni mieć ojcowie ziemscy, by odzwierciedlać Ojca Niebieskiego. A często jest tak, że nawet chrześcijanie przedstawiają Jego wypaczony obraz.

Najbardziej poruszającym doświadczeniem tego czasu było to, że u boku Boga każdy ma swoje miejsce, a On wszystkich traktuje jednakowo – tak samo kocha, tak samo przebacza, tak samo podnosi z upadków. Nikt nie jest bardziej uprzywilejowany niż pozostali.

Miejmy nadzieję, że największym owocem XII Forum będzie, że jego uczestnicy zaczną żyć nią na co dzień i dzielić się nią z innymi.

o. Remi Recław SJ/ RED.