2015.04.15 Kolobrzeg

2015.04.15 Konferencja "Małżeństwo. Labirynt, czy autostrada do nieba" - Kołobrzeg

 

 

Konferencję o małżeństwie wygłosił w Kołobrzegu ks. Piotr Pawlukiewicz.

Nie tylko kołobrzeżanie przybyli na spotkanie z ks. Piotrem Pawlukiewiczem, rekolekcjonistą akademickiego kościoła św. Anny w Warszawie. Bazylika mariacka wypełniła się również gośćmi z okolicznych miejscowości, ponieważ ks. Pawlukiewicz jest znany wielu katolikom, ale tym na Pomorzu zazwyczaj tylko z ekranu komputera.

Tematem dzisiejszej konferencji było „Małżeństwo. Labirynt, czy autostrada do nieba?". Rekolekcjonista poruszył temat różnic między kobietą i mężczyzną oraz wynikających z tego rozczarowań. Radził, jak żony mogą pomóc mężom odnaleźć w sobie dojrzałego mężczyznę, który zajmie miejsce pełnego lęków i zranień chłopca. Mężczyznom podpowiadał, jak w prosty sposób stać się najlepszym powiernikiem kobiet.

- Miłość to najbardziej niezrozumiałe słowo świata - powiedział na początku konferencji ks. Pawlukiewicz, po czym zadał pytanie: - Co to jest ta prawdziwa miłość?

Odpowiedź nie była zawarta w paru zdaniach wyjaśniających, lecz przyszła w formie mnóstwa przykładów, tak charakterystycznych dla mówcy. Nie zabrakło anegdot wzbudzających wybuchy śmiechu, pojawiły się także poważne pytania o bycie sobą, bycie autentycznym.

- Konferencja była bardzo treściwa i dobrze się jej słuchało. Ks. Pawlukiewicz ma po prostu lekkość mówienia. To pomaga przyjąć treści, zwłaszcza że są one poparte przykładami z życia - powiedział Sebastian Jachimowski.