2008.04.26 Konferencja Wyruszyć w dal by wrócić do samego siebie – Jasna Góra

By:

Posted in categories: kwiecien

72 Ogólnopolska Pielgrzymka Akademicka na Jasną Górę

… zakończyła się. Pozostały jednak niespokojne i poruszone serca uczestników. Jeśli chciałbyś przeżyć choć namiastkę tego co działo się 26 kwietnia w Częstochowie powędruj z nami …

 

Jadąc na tą pielgrzymkę sądziłem że będzie to kolejna – podobna do wszystkich innych – wyprawa na Jasną Górę. Posłuchamy niezbyt fascynujących pogadanek na oklepane tematy. Pomyliłem się jednak i to bardzo!
Sobotnie spotkanie rozpoczęła konferencja ks. Piotra Pawlukiewicza, który mówił o tym jak bardzo pogubieni jesteśmy, jak stwarzamy sobie swój własny świat i myślimy, że wszystko pójdzie po naszej myśli. Cisza i wsłuchanie w słowa kapłana w bazylice Jasnogórksiej pokazywały jak bardzo głębokich problemów dotykała ta konferencja. Ks. Piotr „przywalił” w sam fundament naszych fałszywych mniemań o świecie i o wierze, w nasz bunkier na środku pustyni, z którego bombardujemy innych… Ja także czułem, że słowa które wybrzmiewały w bazylice odnosiły sie właśnie do mnie, do mojego życia, do mojego zagubienia, do moich relacjiW dniach 25-27 kwietnia 2008 odbyła się 72. Ogólnopolska Pielgrzymka na Jasną Górę. Krakowskie duszpasterstwa były w niej odpowiedzialne za oprawę Mszy Św. „na wałach” sanktuarium.

Wpisał Marek Jabłeka  

 

Konferencja „Wyruszyć w dal, by wrócić do samego siebie”

Pobrane ze stron ks. Piotra

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *