2014.10.04 II Dzień Poszukiwacza Drogi w Domu Św. Faustyny- Ostrówek

By:

Posted in categories: październik

NAGRANIA  z konferencji

 

Wszystkich niezdecydowanych, którzy mają problem z odkryciem powołania i odpowiedzeniem na Boże wezwanie, siostry ze Zgromadzenia Jezusa Miłosiernego zapraszają do Ostrówka, by mogli zastanowić się nad kierunkiem, jaki chcą nadać swojemu życiu.

4 października br. (sobota) w Domu św. Faustyny w Ostrówku odbędzie się II Dzień Poszukiwacza Drogi, którego uczestnicy będą mieć okazję do refleksji nad swoim powołaniem.

– Nasza inicjatywa ma na celu budzenie powołań do stanu kapłańskiego, życia konsekrowanego oraz małżeńskiego. Chcemy pobudzić młodzież do świadomego wyboru drogi, którą będą zmierzać do świętości – powiedziała w rozmowie z NaszymDziennikiem.pl s. Dominika Steć ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego, organizatorka modlitewnego spotkania.

Najczęściej na tego rodzaju rekolekcje przyjeżdżają osoby między 25. a 30. rokiem życia, ale siostry zapraszają też młodszych i starszych. Młodsi będą mogli poznać rodzaje dróg przygotowanych nam przez Pana, a starsi będą mieć okazję do refleksji nad tym, jak realizują swoje powołanie

– Zachęcam do przyjazdu na nasz dzień skupienia, aby nie przegrać swojego życia. Warto przyjechać na takie spotkanie, żeby móc stanąć w konfrontacji z samym sobą, odkryć pragnienia swojego serca i zastanowić się nad tym, w jaki sposób chcemy służyć Bogu i ludziom. Często idziemy za głosem świata i wmawiamy sobie, że to nam daje spełnienie, ale tak naprawdę bez odnalezienia własnej drogi powołania nie mamy szans na to, żeby być w pełni szczęśliwym. Życzę zatem każdemu człowiekowi odwagi do pójścia za głosem Chrystusa i wytrwalego podążania tą drogą, na którą On nas wzywa – stwierdziła s. Dominika Steć.

Siostry chcą zapewnić odpowiednią atmosferę i przestrzeń, aby Słowo Boże mogło zacząć działać w sercach osób poszukujących. – Pan Bóg ma najlepszy plan dla nas i dlatego powinniśmy się starać o jego rozeznanie. Cisza, spokój i przyroda otaczająca dom w Ostrówku na pewno sprzyjają refleksji. Zresztą jest to też specyficzne miejsce, w którym św. Faustyna rozeznawała swoje powołanie, w związku z tym mamy nadzieję, że pomaga tutaj ludziom odpowiednio ukierunkować ich życie. Spływają do nas świadectwa osób, które u nas odczytały swoje powołanie bądź też nabierały odwagi, żeby na nie odpowiedzieć – dodała s. Dominika Steć.

W programie II Dnia Poszukiwacza Drogi znajdzie się wykład, Eucharystia, modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia, możliwość zwiedzania Domu św. Faustyny, czas na refleksję oraz rozmowę z innymi uczestnikami. Konferencję i homilię wygłosi ks. Piotr Pawlukiewicz, który jest znanym kaznodzieją. Hasłem spotkania będą słowa św. Faustyny: „Oto idę, Panie, na Twe wezwanie”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *