Mocni Słowem – Kalisz

By:

Posted in categories: listopad

Kolejne spotkanie już na nami. W naszych sercach i umysłach pozostają słowa i atmosfera, które panowały w Bazylice św. Józefa w Kaliszu. Mszy Świętej przewodniczył Ks. Prałat Jacek Plata – kustosz Sanktuarium, który po pozdrowieniu wyraził wielka wdzięczność Bogu za te cykliczne spotkania i zaprosił wszystkich do modlitwy.

Gościem zaproszonym na to spotkani był Ks. Piotr Pawlukiewicz – rekolekcjonista, duszpasterz, kaznodzieja, który w swojej homilii nawiązał do błogosławieństw. Wskazał na to, że to Jezus jest tym, który wypełnił błogosławieństwa doskonale. Ks. Piotr w niezwykły sposób ukazał naszego Zbawiciela. Mówił, że Chrystus jest prawdziwym mężczyzną, który jest odważny, potrafi zapłakać, śmiać się i ma wiele pomysłów.

Po Mszy uczestnicy spotkania mogli wziąć udział w nabożeństwie, podczas którego z wielkim zaangażowaniem wypowiadano dobitnie i głośno poszczególne błogosławieństwa, stawiając przy tym zapaloną świecę na ołtarzu. W tą modlitwę była wpisana poruszająca konferencja Ks. Pawlukiewicza.

Dziękujemy za to spotkanie i zapraszamy już na kolejne 18 grudnia 2015 r. Słowo będzie głosił o. Michał Legan.

Całość nagrania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *